Sosyoloji: Anthony Giddens

Sosyoloji: Anthony Giddens

Genel Sosyoloji, Sosyolojiye Giriş

Sanırım Türkçe’deki en hacimli Sosyoloji kitaplarından biri (sayfa 1000 sh). Ancak kitap okumaya meraklı, sosyal konuları daha iyi anlamak isteyen gazeteci ve yüksek lisans-doktora öğrencilerinin, ileri düzey araştırmacıların okuyabileceği bir kitap. Yeni başlayanların ve alan dışındaki meraklıların bölüm bölüm okuması mantıklı olabilir. İçerisinde bol miktarda istatistik, haber metni, örnek olay bulunan çalışma Giddens tarzına uygun ve güzel bir dile sahip.

Sosyoloji Anthony Giddens

Özellikle grup okumaları için ideal kabul edilir. Bölümler halinde veya tamamı okunup, üzerinde değerlendirme yapılabilir. Çokça konu işlediği için her düzeyde toplum meraklılarına derinlik katacak bir yapıya sahiptir.

Sosyoloji: Anthony Giddens

Kitabın bol örnek içermesi ve sosyolojinin ilgilendiği çoğu konuya değinmesi onu genel okuyucu için değerli kılıyor. Teorik ve tarihsel ayrıntılara girmemiş. Bir uyarı, sosyoloji çırakları bu kitabı okuyup-bitirdiklerinde kendilerini “olmuş” hissedebiliyor! Ancak hiç bir alan bir iki kitap okunarak kuşatılamaz. Bu çokça emek ister.


Bir cevap yazın