usamer.org

usamer kimdir? usamer.org ilgi alanlarına giren ve önemli gördüğü, Dünya’da yayınlanmış bazı sosyal araştırma, kitap ve makalelerin analizlerini yapmayı amaçlar. Dünya’yı tanımanın uzun vadede kendimizi tanımaya da katkısının olacağını düşünmekteyiz. Nihayetinde kendini tanıma ve kimlik oluşumunun önemli bir parçası “ötekini” bilmekten geçmektedir. Küresel araştırmaların analizi ve tanıtımı yapılarak ülkemizle mukayese imkanı yaratılmak istenir.

usamer kitaplık ayrıcalıklı özelliklerimizden biridir. Burada önemli görülen kitapların tanıtım ve analizleri yapılmaktır. Artan yayın sayısı “hangi aşamada, ne okumalıyım?” sorusunu akla getirirken usamer.org her düzeyde okuyucuya hitap edebilecek eserleri analiz ediyor.

usamer akademi genç araştırmacılara eğitim ve kariyer danışmanlığı da sunmaktadır. Bu bağlamda ne okuyabilecekleri? nasıl yazacakları? nasıl yayınlayacakları? sorularına cevap vermekteyiz. usamer akademi önemli linklerle araştırmacılara aradıkları makale, kitap, dergi ve raporları nasıl bulacakları konusunda yol göstermektedir.

usamer.org bir kaç aşamalı bir plan izlemektedir. İlk planda olabildiğince çok küresel araştırmayı analiz etmeyi amaçlıyoruz. Bunu yaparken genç araştırmacılara da destek olarak gelişimlerine katkı sunmak istiyoruz. Sonraki süreçte edinilen deneyimle kendi özgün araştırmalarımızı yapmayı ve araştırma gruplarımızı oluşturmayı planlıyoruz.

Daha sağlıklı bir Türkiye analizi için daha fazla veri!

Bir cevap yazın